#2016-03-10 02:23:31 

pietruszkowa

Użytkownik

Od kiedy pamiętam zawsze chciałam mieć swoją kawiarnię, niekoniecznie cukiernię wyłącznie z ciastkami, bo sama nie jestem piekarzem, ale właśnie kawiarnię. Taką z przekąskami zimnymi i ciepłymi, z zupami i naprawde dobrą kawą. Do której ludzie by przychodzili zarówno napić się kawy jak i zjeść obiad czy pogadac przy lekkim lunchu z koleżankami. Nie wiem jednak jak sie do tego zabrać. Wiem, że na pewno będzie mi potrzebna lada chłodnicza cukiernicza (essystemk.pl/index.php?p=m&idg=pr,11,400,418). Czy ktos może mi w tym pomóc i dać kilka pomysłów?

#2016-03-10 05:10:14 

mazurek

Użytkownik

Przede wszystkim chyba powinnas miec chociaż na oku jakiś lokal. Czy chcesz go w centum miasta, gdzie będzie ddrożej, ale na pewno przyjdą ludzie, czy może jednak bardziej na uboczu? We wrocławiu np takie lokale nie w centrum świetnie sobie radzą. Po drugie, czy będziesz tam pracować sama czy może jednak chcesz kogoś zatrudnić? Jeśli tak, to czy będzie to ktos obcy czy chcesz, zeby ktoś z rodziny ci pomagał? Bo wiesz, że w polsce nie ma czegoś takiego jak pomoc osoby z rodziny tylko musisz płacić za niego cały zus?
#2016-03-10 05:24:29 

pietruszkowa

Użytkownik

Serio? Poważnie tak jest że jeśli np mój ojciec rodzony mi prowadzi dajmy na to księgowość, to musze za niego zapłacić zus?
#2016-03-10 06:53:41 

mazurek

Użytkownik

Dokładnie tak. Kolejną rzeczą jest sprzęt, którego będziesz używać. Czy patzyłaś na ceny lad chlodniczych (essystemk.pl/index.php?p=m&idg=pr,11,400,414)? Można się rozejrzeć na stronach producentów i znaleźć naprawdę dobre okazy. Ja ze swojej strony polecam essystemk, mój znajomy kupował do swojego lokalu i jest bardzo zadowolony.

#2016-03-10 07:14:53 

pietruszkowa

Użytkownik

Nad personelem więc sie jeszcze będę musiała zastanowić...No ok, ale już przynajmniej będę wiedziała na co zwracać uwagę i co kupować jeśli chodzi o sprzęt. Widzę na stronie, że są różne rodzaje, z agregatem lub bez, która lepsza?
#2016-03-10 09:28:14 

mazurek

Użytkownik

Wszystkie są z agregatem, ale zależy czy wewnątrz czy na zewnątrz. Na twoje potrzeby, jesli chcesz miec mały lokal, to lepsza będzie lodówa z wewntrznym.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015