#2016-07-04 01:15:57 

wieczna_panna

Użytkownik

Posty: 36

Skąd:

Wiek:

Hej. Słuchajcie moi drodzy. Mam cel i jest nim nauczenie się języka angielskiego w co najmniej stopniu komunikatywnym. Znalazłam się w takiej sytuacji życiowej i zawodowej, że nauka angielskiego jest mi obecnie niezbędna. Naczytałam się już sporo w necie na temat metod nauki. Niektóre informacje były bardziej, inne mniej przydatne i dlatego dodatkowo postanowiłam zapytać was, drodzy forumowicze. Jak wy się uczyliście i jakie metody są faktycznie skuteczne. Nie mam zamiaru uczyć się pięć lat po to by jedynie dukać w obcym języku. Jeśli ktoś jest w temacie i chciałby się podzielić własnymi metodami to byłabym ogromnie wdzięczna.
#2016-07-04 03:36:21 

joanna

Użytkownik

Posty: 20

Skąd:

Wiek:

Najlepsza metoda nauki angielskiego jest zarazem najprostszą. Wystarczy słuchać i mówić. Nie ma znaczenia ile słów znasz, a ile nie. Nie musisz ich w ogóle znać. Nie czekaj na moment w którym będziesz czuła się znacznie pewniej by zacząć mówić po angielsku bo ten moment może w ogóle nie nadejść. Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij mówić już dziś, a będziesz zaskoczona jak szybko opanowujesz nowy język. Znajdź native speakera, który poświęci Tobie czas rozmawiając z Tobą w języku angielskim. Jak nie masz możliwości to są portale, gdzie możesz zakupić lekcje z wybranym native speakerem, ewentualnie na zasadzie wymiany językowej, czyli ty uczysz się angielskiego rozmawiając po angielsku, a po godzinie zmiana i rozmawiacie po polsku. W ten sposób ty uczysz się angielskiego, a druga polskiego. Sama taką metodę obrałam gdy przygotowywałam się do egzaminów Cambridge English. Były to egzaminy FCE które zdałam z najwyższą oceną i uważam z własnego doświadczenia, że to rozmowy z native speakerem najwięcej mi dały. W sumie nie wspomniałaś gdzie mieszkasz bo jeśli przeprowadziłaś się do kraju anglojęzycznego to masz sprawę nieco ułatwioną. Wystarczy wyjść z domu i zacząć rozmawiać z ludźmi. Zacznij chociaż od prostego 'hello'.
#2016-07-04 05:32:20 

industrial

Użytkownik

Posty: 19

Skąd:

Wiek:

Hej. Ja natomiast (uzupełniając wypowiedź koleżanki powyżej) dam Ci kolejną radę. Ćwicz wymowę. Nawet jeśli Twoja gramatyka czy nawet słownictwo jest na wysokim poziomie, to obcokrajowcy mogą mieć trudności w zrozumieniu Ciebie jeśli wyrazy będziesz wymawiała niepoprawnie. Prawidłowa, czysta wymowa jest niezbędna, jeśli naprawdę chcesz poprawić swój poziom angielskiego. Słuchaj uważnie, jak rodowici Anglicy wymawiają niektóre słowa i dźwięki i po prostu kopiuj je. Należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie dźwięki, które nie są znane lub które nie istnieją w naszym ojczystym języku. Na przykład niektórzy ludzie mają trudności z wymówieniem dźwięku "R", ponieważ nie istnieje w ich ojczystym języku, podczas gdy inni mają trudności z pewnymi dźwiękami takimi jak dźwięczne czy bezdźwięczne "th". Ja obie przedstawione metody stosowałem gdy przygotowywałem się do Cambridge CAE o którym możesz przeczytać na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae a wracając do tematu, Należy pamiętać, że wymowa niektórych słów angielskich jest bardzo zróżnicowana w zależności od części świata. Na przykład, amerykański angielski różni się od angielskiego brytyjskiego. Jeśli zamierzasz podróżować lub mieszkać w kraju anglojęzycznym, to jest coś, co należy wziąć pod uwagę podczas nauki języka obcego.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015