#2016-07-04 03:15:57 

wieczna_panna

Użytkownik

Hej. Słuchajcie moi drodzy. Mam cel i jest nim nauczenie się języka angielskiego w co najmniej stopniu komunikatywnym. Znalazłam się w takiej sytuacji życiowej i zawodowej, że nauka angielskiego jest mi obecnie niezbędna. Naczytałam się już sporo w necie na temat metod nauki. Niektóre informacje były bardziej, inne mniej przydatne i dlatego dodatkowo postanowiłam zapytać was, drodzy forumowicze. Jak wy się uczyliście i jakie metody są faktycznie skuteczne. Nie mam zamiaru uczyć się pięć lat po to by jedynie dukać w obcym języku. Jeśli ktoś jest w temacie i chciałby się podzielić własnymi metodami to byłabym ogromnie wdzięczna.
#2016-07-04 05:36:21 

joanna

Użytkownik

Najlepsza metoda nauki angielskiego jest zarazem najprostszą. Wystarczy słuchać i mówić. Nie ma znaczenia ile słów znasz, a ile nie. Nie musisz ich w ogóle znać. Nie czekaj na moment w którym będziesz czuła się znacznie pewniej by zacząć mówić po angielsku bo ten moment może w ogóle nie nadejść. Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij mówić już dziś, a będziesz zaskoczona jak szybko opanowujesz nowy język. Znajdź native speakera, który poświęci Tobie czas rozmawiając z Tobą w języku angielskim. Jak nie masz możliwości to są portale, gdzie możesz zakupić lekcje z wybranym native speakerem, ewentualnie na zasadzie wymiany językowej, czyli ty uczysz się angielskiego rozmawiając po angielsku, a po godzinie zmiana i rozmawiacie po polsku. W ten sposób ty uczysz się angielskiego, a druga polskiego. Sama taką metodę obrałam gdy przygotowywałam się do egzaminów Cambridge English. Były to egzaminy FCE które zdałam z najwyższą oceną i uważam z własnego doświadczenia, że to rozmowy z native speakerem najwięcej mi dały. W sumie nie wspomniałaś gdzie mieszkasz bo jeśli przeprowadziłaś się do kraju anglojęzycznego to masz sprawę nieco ułatwioną. Wystarczy wyjść z domu i zacząć rozmawiać z ludźmi. Zacznij chociaż od prostego 'hello'.
#2016-07-04 07:32:20 

industrial

Użytkownik

Hej. Ja natomiast (uzupełniając wypowiedź koleżanki powyżej) dam Ci kolejną radę. Ćwicz wymowę. Nawet jeśli Twoja gramatyka czy nawet słownictwo jest na wysokim poziomie, to obcokrajowcy mogą mieć trudności w zrozumieniu Ciebie jeśli wyrazy będziesz wymawiała niepoprawnie. Prawidłowa, czysta wymowa jest niezbędna, jeśli naprawdę chcesz poprawić swój poziom angielskiego. Słuchaj uważnie, jak rodowici Anglicy wymawiają niektóre słowa i dźwięki i po prostu kopiuj je. Należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie dźwięki, które nie są znane lub które nie istnieją w naszym ojczystym języku. Na przykład niektórzy ludzie mają trudności z wymówieniem dźwięku "R", ponieważ nie istnieje w ich ojczystym języku, podczas gdy inni mają trudności z pewnymi dźwiękami takimi jak dźwięczne czy bezdźwięczne "th". Ja obie przedstawione metody stosowałem gdy przygotowywałem się do Cambridge CAE o którym możesz przeczytać na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae a wracając do tematu, Należy pamiętać, że wymowa niektórych słów angielskich jest bardzo zróżnicowana w zależności od części świata. Na przykład, amerykański angielski różni się od angielskiego brytyjskiego. Jeśli zamierzasz podróżować lub mieszkać w kraju anglojęzycznym, to jest coś, co należy wziąć pod uwagę podczas nauki języka obcego.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015