#2016-11-04 06:27:28 

pietruszkowa

Użytkownik

Witam. W najbliższej przyszłości zamierzam wziąć rozwód bez orzekania o winie. Mam już wstępnie przygotowany pozew rozwodowy, ale przed jego złożeniem wolałabym, żeby zobaczył go jakiś dobry prawnik. Pozew pisałam sama i nikomu go do tej pory nie pokazywałam, więc może się okazać, że są tam jakies błędy. Jak myślicie, czy warto skorzystać z pomocy prawnika przed rozwodem, a także w trakcie rozprawy rozwodowej, czy może jednak lepiej zdać się na siebie i nie wydawać pieniędzy na porady prawne i adwokata?
#2016-11-04 07:00:07 

false_messiah

Użytkownik

Moim zdaniem warto skorzystać z pomocy prawnej, i to z różnych względów. Mnie przed rozpoczęciem sprawy rozwodowej, a także podczas jej trwania bardzo pomógł doświadczony prawnik, którego znalazłem w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło adwokat Łódź rozwód. Najważniejsze było to, że czułem, iż mam fachowe wsparcie rzetelnego prawnika, który wyjaśnił mi m.in. na co sąd zwraca uwagę podczas rozwodu, jak mam się zachowywać na rozprawie i czego się w jej trakcie spodziewać. Dzięki temu już na etapie pisania pozwu nieco złagodniałem i starałem się tak skonstruować pozew, by wyszło na to, że jestem ugodowy i nie zamierzam robić wiekszych problemów mojej żonie. Z drugiej strony prawniczka przestrzegła mnie, żebym nie dał sobie wejść na głowę i nie zgadzał się na ewentualne roszczenia mojej żony, które uważam za nieuzasadnione. Ostatecznie w trakcie rozprawy rozwodowej udało mi się – dzięki pomocy mojej prawniczki - pozostawić kwestię opieki nad synem do wzajemnego dogadania się z żoną i tym samym nie doszło do żadnego ograniczenia moich kontaktów z synem. Poza tym sąd odrzucił wniosek mojej byłej o zasądzenie alimentów na rzecz jej samej, a alimenty, które zdecydowałem się płacić jej na rzecz naszego syna sąd uznał za wystarczające w zaoferowanej przeze mnie wysokości. Tak więc, gdy w końcu doszło do orzeczenia rozwodu, poczułem, że jestem zadowolony i mniej zestresowany niż przed wniesieniem sprawy o rozwód. A koszty, jakie poniosłem za obsługę prawną mojego rozwodu, nie okazały się wygórowane.
#2016-11-04 09:53:52 

Lulamay

Użytkownik

Fajnie, że ten etap w swoim życiu masz już za sobą. Ja, żeby uporać się z trudnymi przeżyciami, jakie towarzyszą rozstaniu z partnerem i rozwodowi, zapisałam się niedawno na terapię. Ale teraz myślę, że specjalistyczna pomoc prawna również mi się przyda.
#2016-11-04 12:27:24 

false_messiah

Użytkownik

Mnie też było ciężko, ale jakoś poradziłem sobie bez psychologa. Pomoc dobrego prawnika okazała się wystarczająca. Tak czy inaczej rozwód jest zawsze przykrą sprawą i mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę tego przechodzić. Sądzę, że już drugi raz się nie ożenię, a gdyby kiedyś coś mnie podkusiło, to poważnie bym się nad tym zastanowił i nie podchodziłbym do kwestii zakładania rodziny w tak niefrasobliwy sposób jak za pierwszym razem.
#2016-11-04 13:06:15 

pietruszkowa

Użytkownik

Życzę Ci szczęścia i – no cóż – mogę powiedzieć, że nie powinieneś się obwiniac za zaistniałą sytuację. Ja w moim przypadku początkowo nie dopuszczałam do siebie myśli o rozwodzie, bo przecież przysięgałam mężowi, że będę z nim do konca życia. Byłam przekonana, że będzie nam razem dobrze, ale niedługo po slubie wszystko się zmieniło. W końcu zrozumiałam, że rozwód jest najlepszym rozwiązaniem, po którym będę mogła rozpocząć nowy etap w swoim życiu – być może silniejsza i bogatsza o nowe doświadczenia.
#2016-11-04 13:20:26 

false_messiah

Użytkownik

No w sumie jest to jakiś pozytyw tej całej sytuacji, że człowiek staje się psychicznie silniejszy. Ważne, żeby ten etap zostawić za soba, nie rozdrapywac ran i po prostu żyć dalej. Fajnie, że mam syna, z którym spędzam dość dużo czasu. Dzięki temu nie załamuję się i staram się żyć dniem dzisiejszym.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015